NOWATORSKIE PODEJŚCIE

 

Współczesne trendy w nauczaniu języków obcych zmieniają się wraz ze zmieniającymi się wymaganiami pracodawców.

Główny nacisk kładziony jest na rozwój umiejętności komunikowania się. Odchodzi się od intensywnego nauczania gramatyki jako głównego wyznacznika stopnia znajomości języka.

W wielu sytuacjach znajomość języka ogranicza się do swobodnego porozumiewania się w obrębie konkretnej dziedziny życia.

Wyjazdy zagraniczne czy utrzymywanie kontaktów z klientem międzynarodowym to standard we współczesnym świecie. Dlatego właśnie, nauka języka obcego powinna umożliwić swobodną wymianę informacji pomiędzy przedstawicielami tej samej branży.

 

Jak nietrudno zauważyć, znajomość języka obcego jest często kluczem do zrozumienia tekstów takich jak dokumentacja techniczna czy instrukcja obsługi. Stąd we współczesnych trendach w nauczaniu odchodzi się od kładzenia nacisku na rozwój umiejętności pisania, natomiast więcej uwagi poświęca się rozumieniu tekstu czytanego.

 

Oczywistym czynnikiem przyczyniającym się do zmian współczesnego podejścia do nauczania i nauki języków jest styl życia. W dobie Internetu i dynamicznie rozwijających się technologii, tradycyjne kursy językowe to zbyt mało. Dużo atrakcyjniejszym rozwiązaniem są kursy e-learningowe (ang. electronic learning), które pozwalają na oszczędność czasu i oferują naukę wzbogacona nowoczesnymi technologiami.